Dobrze napisany życiorys zaowocuje zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną i zwiększy szansę na zatrudnienie w wybranej firmie. Potencjalnego pracodawcę z pewnością zainteresuje opis doświadczenia zawodowego, największe osiągnięcia kandydata i krótkie podsumowanie na temat celów.

  1. Kompetencje miękkie

Oprócz wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego liczą się również umiejętności miękkie. Są to zdolności psychofizyczne i społeczne, które wpływają na ludzkie zachowanie oraz kontakty z innymi. Przykładowe kompetencje to: innowacyjność, pozytywne nastawienie do ludzi, wysoka kultura osobista czy łatwość w nawiązywaniu relacji z klientami. Kilku kluczowych kompetencji miękkich nie powinno zabraknąć w CV.

  1. Odbyte szkolenia

Ukończone kursy będą dodatkowym atutem kandydata i zwiększą jego szansę na zatrudnienie. Ważne, żeby napisać o szkoleniach mających związek ze stanowiskiem, o które się ubiegamy.

  1. Zwięzłe podsumowanie zawodowe

W życiorysie warto napisać kilka zdań o tym, jakie są nasze najważniejsze sukcesy w karierze i jak wyobrażamy sobie nasz dalszy rozwój zawodowy. Będą to dla pracodawcy ważne informacje, które przyciągną uwagę. Podsumowanie zawodowe należy umieścić na górze dokumentu – poniżej danych osobowych.

  1. Profesjonalne zdjęcie

Nie wymaga się umieszczania zdjęcia w CV, ale dzięki niemu aplikacja stanie się bardziej atrakcyjna wizualnie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby fotografia była bardzo dobrej jakości – w przeciwnym razie odniesiemy odwrotny skutek.

  1. Opis doświadczenia zawodowego

Rekruter będzie zainteresowany informacją o tym, czym zajmowaliśmy się w poprzednich firmach. Z tego względu dobrze jest poświęcić czas na uzupełnienie sekcji z dotychczasowym doświadczeniem. Idealnie, jeśli zakres wykonywanych obowiązków jest spójny z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu o pracę.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/bola-cie-plecy-oto-6-szybkich-cwiczen-do-wykonania-w-pracy