Pod pojęciem: negocjowanie warunków zatrudnienia kryje się nie tylko możliwość zwiększenia wynagrodzenia. Systemy bonusowe, praca zdalna, a także dostęp do prywatnej opieki medycznej – to tylko przykładowe benefity, które warto wziąć pod uwagę podczas rozmowy z pracodawcą.

Hasło „negocjowanie warunków pracy” zwykle kojarzy się kandydatom wyłącznie z wynagrodzeniem. Jak pokazuje raport Pracuj.pl „Pensja, zadania, szef, czyli co uszczęśliwia Polaków w pracy”, ponad połowa ankietowanych osób stwierdziła, że chętnie zmieniłaby pracę, gdyby otrzymała propozycję większego wynagrodzenia. Co trzeci ankietowany (39%) deklaruje, że ważny jest dla niego rozwój zawodowy. Co jeszcze warto negocjować oprócz wynagrodzenia?

  1. Systemy bonusowe i premie

Przygotowując scenariusz negocjacyjny, w którym ważnym  dla nas aspektem jest wynagrodzenie, nie zapominaj o możliwych ustępstwach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być systemy bonusowe lub premie uzależnione od wyników pracy.

  1. Możliwość pracy zdalnej

System tzw. home office jest możliwy tylko w niektórych zawodach, np. przy pracy biurowej (graficy, redaktorzy, księgowe etc.). Warto spróbować wynegocjować np. jeden dzień tygodniowo zdalnie.

  1. Dofinansowanie do szkoleń/urlopów

Z raportu Pracuj.pl „Benefity, czyli co motywuje pracowników” wynika, że dla pracowników liczą się również benefity. Dla ankietowanych, w momencie zmiany pracodawcy, najważniejsze byłoby dofinansowanie do urlopu (72%) i szkoleń (70%). Tylko 24 % pracodawców dofinansowuje urlopy, a 19 % oferuje dofinansowanie do nauki języków.

  1. Prywatna opieka medyczna/ Karta sportowa

58 % ankietowanych - biorących udział w raporcie „Benefity, czyli co motywuje pracowników” - przyznało, że najbardziej atrakcyjnym dodatkiem pozapłacowym jest prywatna opieka medyczna. 20% badanych wskazało na kartę sportową. Warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość otrzymania takich benefitów w Twojej firmie.

Więcej porad znajdziesz na stronie: https://porady.pracuj.pl/