Biuro Karier w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie powstało w 2003 roku. Głównym zadaniem Biura Karier jest nawiązywanie i podtrzymywanie współpracy pomiędzy uczelnią a sektorem gospodarczym, co w efekcie ma ułatwiać studentom AWF wejście na rynek pracy oraz podjęcie pierwszej pracy. W związku z powyższym działalność jednostki obejmuje takie obszary jak:

1. Doradztwo zawodowe

• Poradnictwo zawodowe obejmuje analizę kwalifikacji zawodowych w odniesieniu do wymagań rynku, przygotowanie do procedur rekrutacyjnych, pomoc w opracowaniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, zapoznanie kandydata z interesującą go branżą i metodami skutecznego poszukiwania pracy, przygotowanie profesjonalnej autoprezentacji zawodowej, negocjowanie wynagrodzenia.
  • Promowanie przedsiębiorczości i mobilności zawodowej.

2. Współpraca z otoczeniem zewnętrznym

• Współpraca z pracodawcami i przedstawicielami instytucji związanych z rynkiem pracy w celu pozyskiwania ofert pracy dla studentów AWF.
  • Nawiązywanie współpracy z przedsiębiorstwami krajowymi i zagranicznymi w celu przyjmowania studentów na ponadobowiązkowe praktyki, nie objęte planem studiów, traktowanej jako dodatkowa możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego.
  • Organizowanie spotkań z przedsiębiorcami i organizacjami branżowymi w celu przybliżenia wymagań i oczekiwań odnośnie kwalifikacji i kompetencji oczekiwanych od  absolwentów AWF.
  • Organizacja prezentacji firm na terenie AWF, co stwarza okazję dla firm zaprezentowanie się studentom w okresie, w którym rozpoczynają świadome planowanie swojej kariery zawodowej oraz  pozyskanie wysoko wykwalifikowanych pracowników.

3. Współpraca z otoczeniem wewnętrznym

• Współpraca z działami praktyk na poszczególnych Wydziałach.
  • Współpraca z Samorządem Studenckim, organizacjami studenckimi, kołami naukowymi, AWF Channel oraz innymi działami.

4. Absolwenci

• Badanie losów absolwentów AWF.
  • Tworzenie bazy absolwentów w celu współpracy.

Jeżeli:

• potrzebujesz pomocy z zakresu doradztwa zawodowego
  • chciał/abyś profesjonalnie przygotować dokumenty rekrutacyjne
  • poszukujesz pracy dorywczej lub na stałej
  • poszukujesz miejsca na praktyki
  • chciałbyś swoją praktykę zrealizować w Biurze Karier i uczestniczyć w realizacji jego zadań

Odwiedź nas!

W związku z sytuacją epidemiczną zachęcamy do kontaktu online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli chciałbyś spotkać się osobiście - napisz do nas i umówimy się w dogodny terminie :)

mgr Maria Adamczyk
poniedziałek - piątek