Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Krakowie,

do odbycia stażu, praktyki oraz pracy młodzież w zawodach:

terapeuta zajęciowy, opiekun osoby niesamodzielnej, instruktor kulturalno — oświatowy, animator kultury,

do współpracy w zakresie praktycznego przygotowania Studentów do wykonywania wybranego zawodu.

Proponujemy naukę zawodu pod okiem doświadczonych specjalistów, a w przypadku spełnienia wymagań i oczekiwań — w miarę wolnych miejsc pracy — możliwość zatrudnienia.

Nowoczesna polityka senioralna stanowi istotny element polityki społecznej, a realizacja działań wspierających przedłużanie aktywności osób starszych jest kluczowym jej elementem.

Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, to jednostka zapewniająca dzienny pobyt i wsparcie osobom po 60 roku życia. W chwili obecnej w strukturze MDDPS funkcjonuje 19 placówek: 6 Domów i 13 Klubów Samopomocy w tym 4 zapewniających specjalistyczne wsparcie: dla osób głuchych, niewidomych oraz osób po przebytych udarach, z zespołami otępiennymi i chorobą Alzheimera. Swoim działaniami obejmujemy ponad 800 Uczestników. Wszystkie placówki oferują szeroką ofertę wsparcia.

Świadczymy szereg usług aktywizująco — usprawniających, dostosowanych do oczekiwań i możliwości Seniorów.

W naszej ofercie Uczestnicy mogą znaleźć m.in. zajęcia rozwijające indywidualne zainteresowania, wsparcie psychologa, pomoc pracownika socjalnego, logopedy, zajęcia z fizjoterapeutą, gimnastykę ogólnorozwojową, porady i wykłady z zakresu promocji zdrowia, wernisaże, wystawy zajęcia edukacyjne, treningi pamięci, zajęcia komputerowe, spacery, wycieczki oraz rodzaju spotkania integracyjne.

Kierujemy się profesjonalnym podejściem dla naszych Uczestników, stąd cenimy sobie osoby dążące do rozwoju zawodowego i okazujące innowacyjne podejście do wdrażania nowoczesnych rozwiązań w realizacji zajęć.

Szczególnie zależy nam na dotarciu do młodych, aktywnych ludzi, którzy pragną nieść pomoc i wsparcie osobom starszym.

Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej i sprawić, ze życie Seniorów będzie lepsze, pełniejsze i ciekawsze.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą prosimy o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MDDPS, os. Szkolne 20 , 31-977 Kraków

tel. +48 12 425 64 65, +48 12 265 17 61, fax +48 12 655 93 11

Zapraszamy także na  stronę: https://www.facebook.com/MDDPSKrakow/,

na której prezentujemy wybrane działania MDDPS.