Piotr Sosnowski / interviewme

Jak napisać pierwsze CV studenta bez doświadczenia (8 porad + Wzór)

Jak napisać pierwsze CV studenta?

Zacznij od tego:

Na początku zwróć uwagę na układ CV, który powinieneś zastosować.

Na samej górze powinno się znaleźć Twoje podsumowanie zawodowe. Najlepiej, jeśli zajmie maksymalnie 3 linijki w dokumencie.

Tuż za podsumowaniem umieść sekcję „doświadczenie”. Piszesz CV bez doświadczenia? Dodamy „działalność dodatkową”, „wolontariat”, „staże i praktyki”.

Następnie dodamy uzyskane referencje (za chwilę dowiesz się dlaczego).

Poniżej umieść w CV swoje wykształcenie. Jeśli jesteś studentem, opisz tylko swoje studia wyższe, a pomiń liceum. Technikum możesz zostawić jedynie, jeśli szukasz możliwości rozwoju w kierunku zgodnym z profilem Twojego technikum. Jeśli nie studiujesz opisz szkołę, którą skończyłeś.

Pora na sekcję szkolenia i certyfikaty. Tutaj umieść tylko te pozycje, które mogą zainteresować danego pracodawcę. Nie ma sensu pisać o kursach, które nie przydadzą się na konkretnym stanowisku.

Na końcu CV umieść swoje zainteresowania.

Pamiętaj, że przy krótkim doświadczeniu albo jego braku, pierwsze CV napisz na 1 stronę. Duża ilość nieistotnych informacji w CV może mieć efekt odwrotny do zamierzonego.

Żródło + wzór: https://interviewme.pl/blog/pierwsze-cv-studenta