Fundacja Sustinae

zatrudni

Asystenta w rodzinie z dzieckiem z niepełnosprawnością

 Lokalizacja: Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie (2 rodziny);

 Prokocim, Podgórze Duchackie (2 rodziny)

Wymagania formalne:

  • Uzyskane kwalifikacje (min. ukończony licencjat, lub kwalifikacje zawodowe) pozwalające na pracę z dzieckiem z niepełnosprawnością tj. terapeuta zajęciowy, pedagog, psycholog, asystent osoby niepełnosprawnością, opiekun medyczny, absolwent nauk o rodzinie, pracownik socjalny, fizjoterapeuta lub inne;
  • Doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością (mile widziane)
  • Gotowość do świadczenia usług w terenie (w miejscu zamieszkania rodziny objętej usługami);
  • Dyspozycyjność: w przypadku rodzin Bieńczyc/Wzgórz Krzesławickich dyspozycyjność popołudniami po godz. 15: łącznie do realizacji 36 godz./miesiąc; w przypadku rodzin z Prokocimia/Podgórza: w dni robocze rano od 6:30-8 (1 rodzina), popołudnia po godz. 15, 2 razy w tyg. po 2,5 godz. (2 rodzina)- łącznie 36 godz. (1 rodzina, 20 godz. 2 rodzina);

Zadania:

Realizacja katalogu usług asystenta dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawności zgodnie z określonym przez specjalistę i rodzinę katalogiem usług zdiagnozowanym na pierwszym spotkaniu w rodzinie. Do zadań asystenta należeć będzie m.in.:
1) sprawowanie opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością na czas nieobecności rodzica, obejmujące:
a) wykonywanie czynności opiekuńczych, tj. pomoc dziecku w skorzystaniu z posiłku, toalecie, przemieszczaniu się w obrębie miejsca zamieszkania, pomoc dziecku w dotarciu do podmiotów realizujących na jego rzecz działania w zakresie zdrowotnym, rehabilitacyjnym, edukacyjnym, opiekuńczym, aktywizującym, itp.,
b) towarzyszenie dziecku w kontaktach z rówieśnikami,
c) towarzyszenie dziecku w trakcie zajęć edukacyjnych, rehabilitacyjnych w zastępstwie rodzica, który w tym czasie realizuje własne potrzeby zdrowotne, zawodowe, edukacyjne lub podejmuje sprawy urzędowe;
2) pomoc dziecku w nauce i/lub przyswojeniu podstawowych umiejętności życiowych i społecznych;
3) towarzyszenie rodzicowi w czynnościach opiekuńczych, w kontaktach ze służbą zdrowia czy innymi podmiotami istotnymi dla rozwoju dziecka, o ile stan dziecka wymaga pomocy rodzica i drugiej osoby, lub rodzic jest w sytuacji zdrowotnej uzasadniającej pomoc osoby trzeciej;
4) udzielanie informacji rodzicom w zakresie pozyskiwania wiedzy o formach i podmiotach mogących udzielić pomocy dziecku, np. zajęciach specjalistycznych, ośrodkach świadczących pomoc, itp.;
5) udzielanie informacji rodzicom w zakresie możliwości samopomocy;
6) realizację działań na rzecz rodziny takich, jak np. reprezentowanie ich interesów w instytucjach, działania związane z uzyskaniem dostępu do usług, z których rodziny mogłyby dodatkowo skorzystać;

Fundacja Sustinae szuka specjalistów do świadczenia usług asystenta w rodzinie z dzieckiem z niepełnosprawnością w ramach realizowanego w okresie  1.05.2022 r.- 30.04.2025 r. zadania publicznego pn. "Świadczenie usług asystenta w rodzinie z dzieckiem z niepełnosprawnością".

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie zawarta na okres od 05.2022r.- 30.04.2025r., stawka w roku 2022r: 28,00 zł bb/godz.; stawka corocznie waloryzowana;

Czas podjęcia pracy: od zaraz

Zwrot kosztów dojazdu zgodnie z obowiązującym Regulaminem;